• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ParolaYayinevi/
  • https://twitter.com/parolayayinlari
Üyelik Girişi
SATIŞ NOKTALARI
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Anasayfa


     BİR YAŞAM USTALIĞI MUTLULUK

   
Ürün Kodu : 978-605-5539-11-5
Üretici : Umut Ahmet T.
Fiyat : 10 TL 
Ürün Özellikleri
Kişisel Gelişim - 176 sayfa (TÜKENDİ)
 Sipariş        Detaylar
 
 
Detaylar

YAYIN NO: 126

EBAT: 13,5x21

MAYIS 2010

ARKA KAPAK YAZISI:

- Mutluluğun anahtarı hayattan ne istediğini bilmektir.

- Bir gün 24 saattir. Bugün mutluluğun için ne yaptın?

- İlk başta “Yeni Sen” herkesi rahatsız edecek ama zaman içinde alışacaklar. Seni gerçekten seven ve sayan gerçek çevren ise “Yeni Sen”i kabul edeceklerdir.

- Mutsuzluk, duygularımızın istemediği ama vücudumuzun zaman içinde öğrendiği, uygulamayı gerekli gördüğü biyolojik bir takıntıdır. Her takıntı gibi tedavi ile düzeltilebilir.

- İnsanın duygularından, egosundan ve korkularından arınarak sadece "gerçeği ama sadece gerçeği" görmesi hiç kolay olmuyor.

- Bir kişinin yaşam amacını, ondan önce belirlerseniz, o kişinin kahramanı olursunuz. Bir toplumun amacını o toplumdan önce belirlerseniz o toplumun lideri olursunuz.

- Başarsam da başarmasam da mutluyum.

- Siz ve çevreniz olayları ve kişileri nasıl tanımlıyorsanız bir süre sonra bu tanımlamalar sizin gerçekliğiniz oluyor. O nedenle ağzımızdan çıkanlara ve kulaklarımızın duyduğuna dikkat etmemiz gerekiyor.

- Mutsuz bir toplumda, kaos içinde, en önemli kelimelerin reklamcılar ve politikacılar tarafından belirlendiği bu devirde, kirletilmiş anlamlar ile temiz sonuçlar elde edebilir miyim?

- Bencil olmak hem size, hem çevrenize faydalıdır.

- Anlamlı mutluluğu yakalayamayanlar, mutsuzluktan kurtulmak için bağımlılıklarını arttırırlar. Örneğin televizyon, seyreltilmiş bir uyuşturucudur.

- Sürdürülebilir neşe, mutluluk için ne yapacağımızı ve nasıl yapacağımıza emin olmadığımızda yapmamız gereken yaklaşımdır.

- Çünkü herkes beğenir ve onaylarsa, bu yaptığım yanlış, belki doğruya dönüşür diye düşünüyor. Yani kurbağayı sürekli öpersem prenses olur diye düşünüyor. Ama kurbağa sadece kurbağa ise, öptüğünde isilik olursun.

- Mutsuzluğun kaynağını sürekli kendinde bulan, kaynağı sürekli dışarıda arayan kadar hatalıdır.

- Çocuklar ile yaptığımız bir derste, “güzel bir hayat” üzerine konuştuk. Çocukların hepsi, mutluluğa “bu hayatta” ulaşabileceklerini söylediler. Güzel; henüz korkmayı öğrenmemişler.

- Mükemmel adaleti görmeliyiz. Cennet de cehennem de bu dünyada mevcuttur.

 
 
Talep Formu
Ad Soyad
E-Mail
Telefon
Konu
Mesaj